Ale!

Sulakenno-mekko, Nuoska

87,50 

Valuva kennokuvio koristaa monikäyttöistä mekkoa

Hurmåksen suosikille, Kenno-kuosille meinaa käydä tässä mekossa hiukan hullusti – ihan kuin säntilliset kuusikulmiot venyisivät tai valuisivat kohti mekon helmaa ja olkaa! SEKAISIN-malliston teeman mukaisesti edes neulemekon kuviot eivät enää näytä pysyvän paikoillaan.

Mekko on monikäyttöinen neule ihan ympärivuotiseen käyttöön. Kylmemmillä keleillä sen alle voi sujauttaa pitkähihaisen paidan tai sen voi pukea pitkän neuletakin, kuten mekkoon mainiosti sopivan Kenno-takin, alle. Juhlavampaa ilmettä asukokonaisuuteen saa käyttämällä mekon kanssa vyötä.

Luomupuuvillasta silmukoitu neulos on miellyttävän kevyttä ja hengittävää. Mekon leikkaus ja mitoitus vastaa Kenno-tunikan mallia. Mekon helmassa ja hihansuissa on kapeat yksiväriset joustinkäänteet.

Mekon pituus (olka-helma) on n. 105 cm. One size -koossa tunikan ympärysmitta on n. 120 cm ja pluskoossa reilu 130 cm.

Lisätiedot

Koot:
One size (sopii n. XS-XL-kokoiselle naiselle)
Pluskoko (XL-XXXL)

Väritys:
Nuoska (luonnonvalkoinen + väriraidat)

Materiaali:
100 % luomupuuvilla (40 asteen hienopesu)

Arviot

Tuotearvioita ei vielä ole.

Kirjoita ensimmäinen arvio tuotteelle “Sulakenno-mekko, Nuoska”